16 Aralık 2010

Meyhane Baskısı


Manşette 'Yeni Bir Çift Göze İhtiyacım var' yazabilirdi pekâlâ. Fotoğraf olarak siyah güneş gözlüklerimle çekilmiş bir fotoğrafım kullanılabilir. Herhangi bir mahsuru yok. Tek şartım profilden olsun. Resim altında, adımın ve soyadımın yanında parantez içinde 36 yazardı. Yaşım. Mühim ya hani.
Manşet altında bir takım başka lüzumsuzluklar. İkinci sayfada gri hücrelerle ilgili bir yazı olabilirdi. Yaşam sayfasında uykunun faydaları, uykusuzluğun zararları yazsa da olur. Üçüncü sayfada kadınların hemcinslerine duydukları kıskançlığa dair bir haber. Cinnetli filan. Sayfaya yakışır dozda bir cinnet olurdu yaşanan.
Ücretsiz olarak fon müziğinin CD'si verilebilir. Nasıl yalan! Gazeteler yapıyorlar ama bunu. Temsil ettikleri değerlere saldıran bir film veriyorlar mesela hafta sonları.
Sözüyle özü insanın neden bir olmaz?...
Costa Gavras'tan 'Z'... Hürriyet gazetesi bunu verebiliyorsa, bizim meyhane baskısı da Faith No More'dan 'Easy'nin CD'sini verebilir. Radikal gazetesi sanırım yakında Kuran-ı Kerim'in Türkçe İlmihali'ni verecek. Taraf ne yapar henüz kestiremedim. Komplo teorileri ile aram pek iyi değil. Evet evet, 'Easy' olabilir, Faith No More'dan.
Baskıya gitmeden önce Yaşam sayfasında ufak tefek değişiklikler de yapılabilir aslında. Mesela yeni yıl için hediye önerileri filan. İlan alacağımız kesin. Bir turizm acentasından olurdu o da. Tam sayfa bir Fas turu ilanı yakışır. Gidiyoruz ne de olsa.
Yılın bittiği doğru. Beni de bitirdi. Yılbaşı hediyesi aşamasına gelemedim, aklım sadece uykuda.
Günün özlü sözü: ''Kendim ettim, kendim buldum!''Bunu da sayfada bir yere sıkıştırmak lazım.
Şikayetçi miyim? Evet. Ama geçer. Her şey gibi...
Fon Müziği: Easy - Faith No More

Hiç yorum yok: